UKS Piątka kanał na Youtubie
Puchar Polski w Krakowie
Zakończyło się Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu Kraków 2016. Nasza jedyna reprezentantka na tej imprezie, Milena Karpisz, w poszczególnych swoich startach stylem dowolnym zajęła następujące miejsca: dwukrotnie uplasowała się na III m-cu na 400 i 800 dow oraz XI m-ce na 200 dow i XXIII m-ce 100 dow. Zajęła VI tą lokatę wśród najlepszych zawodniczek GP w Krakowie
Kolejna runda Grand Prix odbędzie się w Łodzi w dniach 5-6 listopada. Zapraszamy do Kibicowania na ul.Styrską od godz. 9.00 w sobotę
W rozszerzeniu Wyniki
Gratualcje !!!
W dniach 21-22.10.2016 dwie reprezentantki UKS Piątki Tatiana Dąbrowska i Maria Patora (powołane do kadry Polski Juniorów) zostały zaproszone na badania sportowe do Instytutu Sportu w Warszawie. Spośród wszystkich 14letnich kadrowieczek, Nasze Konstantynowianki we wszystkich próbach wysiłkowych uplasowały się górnej połówce. Tak trzymać
Mała Liga Pływacka i Mistrzostwa Klas III
Zawodnicy UKS PIĄTKA zdobyli 7 medali(5z, 1s, 1b) w Małej Lidze Pływackiej Województwa Łódzkiego!!! Podopieczni trenera Roberta Bujnowicza zwyciężyli 5 razy we wszystkich konkurencjach dziewcząt!!! Dwa złote medale zdobyła Karina Łysakowska na 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym. Wiktoria Rucińska wywalczyła złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i brązowy na dystansie 50m stylem grzbietowym. Tosia Sulak wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym i 6 m-ce na 50m stylem motylkowym. Przemek Pawlak wywalczył srebro na dystansie 50m stylem klasycznym. Weronika Podstawczyńska zajęła 4m-c na 50 m stylem klasycznym. Sztafeta dziewcząt w składzie Karina Łysakowska , Weronika Podstawczyńska, Tosia Szlak , Wiktoria Rumuńska wywalczyły złoto na 4x50m stylem dowolnym. Gratulacje!!!
Mistrzostwa Klas III

6 medali (2z, 1s, 3b) zdobyli zawodnicy z rocznika 2007 w Mistrzostwach Klas III Województwa Łódzkiego!!! Dzięki tak dobremu rezutatowi UKS PIątka Konstantynów Łódzki zająła II m-ce w klasyfikacji punktowej. Czołowe miejsca wywalczyli:

Amelia Kaczmarek wywalczyła złoty medal na 50m stylem grzbietowym i brązowy na 50m stylem dowolnym!!!

Oskar Nuszczyński złoty medal na 50m stylem dowolnym i brązowy medal na 25m stylem motylkowym!!!
Julia Ber srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym i brązowy na 25m stylem motylkowym!!
Klaudia Bujnowicz wywalczyła 4m-ce na 25m stylem motylkowym i 5 m-ce na 50m stylem grzbietowym!!!
Janek Jarczewski wywalczył 5 m-ce na 25m stylem klasycznym i 6 m-ce na dystansie 50m stylem dowolnym!!!

Ponadto punktowali dla konstnaytnowskiej ekipy: Marcel Snatkiewicz, Figiel Filip, Grek Antonina

Gratulacje dla zawodników i trenerów: Marta Gruszczyńska i Robert Bujnowicz!!!

Polska Liga Pływacka
NewsyDo reprezentacji woj. łódzkiego na pierwszą rundę Polskiej Ligii Pływackiej, z Konstantynowa Łódzkiego zostali powołani Milena Karpisz, Jakub Kraska, Maria Patora. Nietety tylko dwoje zawodników UKS Piątki będzie broniło barw województwa . Milenę wykluczyła choroba. Jakub Kraska będzie jak zawsze mocnym punktem łódzkiej ekipy w stylu dowolnym zarówno w sprincie jak i na dystasie. Wystąpi w rywalizacji na 50, 100, 200, 400 dow i prawdopodobnie w sztafecie 4x100 dowolnym. Marysia jest debiutantką na imprezie ogólnopolskiej tej rangii. Startuje w sprintach na 50dow i 50 mot oraz w sztafetach. Powodzenia!!!
W rozszerzeniu wyniki
Weekend otwarcia sezonu 2016/2017
NewsyJeszcze tak mocnego otwarcia sezonu nie zanotowaliśmy w UKS Piątka Konstantynów. W ciągu dłuższego weekendu rywalizowaliśmy na podwórku wojewódzkim, ogólnopolskim i europejskim. Podopieczni trenera Macieja Hampla brali udział w Swedish Swim Games w Sztokholmie. Milena trzykrotnie startowała w finałach osiągając IV m-ce na 400 dow VI m-ce 800dow i VII m-ce na 200 dow. Jakub Kraska plasował się w drugiej dziesiątce w rywalizacji z seniorami skandynawi. Natomiast nie miał sobie równych wśród rówieśników.
W Pasymiu odbył się pierwszy Puchar Polski w dwuboju i trójboju, który był jednocześnie pierwszą kawlifikacją do udziału w Olimpiadzie Młodzieży 2017r. Podopieczni trenera Tomasza Kotusa zanotowali dobry występ, zdobywając dużo punktów do rankingu 2017r. Prawdziwą niespodziankę sprawiła Adriana Rozberg zdobywając II m-ce w dwuboju. W młodszej kategorii dwuboistów II m-ce zajął Szymon Iskra. Maria Liwowska uplasował się na XIV m-cu. Po blisko 10 latach wróciliśmy do rywalizacji w trójboju. Ewa Pydyszewska zajęła VIII m-ce a Gabriela Puczyńska XXV m-ce.
Nie mniej emocji przeżywaliśmy na sprawdzianie wszechstronności, gdzie każdy z zawodników musiał rywalizować w 5 konkurencjach. Pierwsze starty wypadły dość obiecująco. W najważniejszej klasyfikacji zawodów na najlepszego zawodnika Tatiana Dąbrowska zajęła III m-ce, Maria Patora V m-ce. Indywidualnie miejsca medalowe zajmowały Weronika Sterniczuk II m-ce 100 mot i Tatiana Dąbrowska III m-ce 400zm. W dziesiątce dopływali Maria Patora IV 100 dow V m-ce 400zm VIII 100 grzb IX 100 mot, Cyprian Cybulski V m-ce 100 dow, Tataiana IV m-ce 100 klas i V m-ce 100 mot, Weronika VI m-ce 100 grzb, Skóra BartoszS X m-ce 100 klas, Rozberg Adriana VIII m-ce 100 dow, Romanowski Dawid IX m-ce 100 dow.
Gratulacje!!!
W rozszerzeniu wyniki
Stypendia i gratulacje od Burmistrza
NewsyW dniu 29 września w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim, burmistrz Henryk Brzyszcz wręczył stypendia sportowe wyróżniającym się zawodnikom. Ponadto kilkoro młodych sportowców otrzymało gratulacje i podziękowania za osiągnięcia w zawodach krajowych.
Stypendia otrzymali Milena Karpisz i Jakub Kraska.
Listy gratulacyjne otrzymali: Ewa Pydyszewska, Tatiana Dąbrowska, Maria Patora, Weronika Sterniczuk oraz Cyprian Cybulski.
Rodzinny Konstantynów Łódzki

W Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim podpisaliśmy porozumienie o przystąpieniu do programu RODZINNY KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI.
W ramach tego programu członkowie klubu są uprawnieni do zniżki 50% na drugie dziecko i zwolnieni z opłat na trzecie i każde następne.

PROGRAM „RODZINNY KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI” jest elementem polityki społecznej realizowanej przez gminę Konstantynów Łódzki na rzecz rodzin wielodzietnych. Jest to wyraz świadomości gminy, jak ważną pracę wykonują rodziny mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci. Wprowadzając program dla rodzin wielodzietnych w gminie Konstantynów Łódzki mamy na uwadze wysiłek jaki wkładają one w wychowanie następnych pokoleń mieszkańców naszego miasta. W ramach programu dostajecie Państwo kartę uprawniającą do określonych ulg i zwolnień, tak aby Państwa życie codzienne stało się choć odrobinę łatwiejsze

Deklaracje i godziny treningów
Newsy

Zarząd klubu UKS Piątka prosi o wypełnienie deklaracji członkowskiej nowych zawodników zawodników, czyli  (do pobrania w rozszerzeniu) Bez podstawowych danych nie będzie możliwe zgłoszenie zawodnika do zawodów rangii międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Ponadto, wszyscy zawodnicy są zobowiązani do dostarczenia badań lekarskich do trenera (kopie lub orginał), drugi egzemplarz zostawić w domu. Start zawodnika w zawodach bez ważnych badań lekarskich będzie niemożliwy

Godziny podane w rozszerzeniu