UKS Piątka kanał na Youtubie
Deklaracje i godziny treningów
Newsy

Zarząd klubu UKS Piątka prosi o wypełnienie deklaracji członkowskiej nowych zawodników zawodników, czyli  (do pobrania w rozszerzeniu) Bez podstawowych danych nie będzie możliwe zgłoszenie zawodnika do zawodów rangii międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Ponadto, wszyscy zawodnicy są zobowiązani do dostarczenia badań lekarskich do trenera (kopie lub orginał), drugi egzemplarz zostawić w domu. Start zawodnika w zawodach bez ważnych badań lekarskich będzie niemożliwy

Godziny podane w rozszerzeniu

Nabór do sekcji pływackiej UKS

Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” ogłasza nabór do sekcji pływackiej.

Dzieci będą się uczyć 4 sportowych stylów pływackich (motylkowego, grzbietowego, klasycznego, dowolnego), skoków startowych , nawrotów, zasad bezpieczeństwa przebywania nad wodą. Zajęcia na basenie będą prowadzić wykwalifikowani trenerzy pływania, których wychowankowie są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, członkami Kadry Narodowej Polski.
Pamiętajcie!
Dla nas nie ma za grubych, za chudych, za wysokich czy niskich, nie utalentowanych… Kochamy wodę, nie walczymy z nią. Wykorzystujemy naturalne predyspozycje jakie ma dziecko! Bawimy się treningiem, a wtedy wyniki przychodzą w sposób naturalny, niewymuszony, a przede wszystkim przychodzi satysfakcja i zadowolenie.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE WE WTOREK 06.09.2016 o godz. 17.30 w SP5
Obóz w Szklarskiej
Ponad sto osób rozpoczyna swoją przygodę z sezonem 2016/2017 w Szklarskiej Prębie. W sercu Karkonoszy na obozie sportowym pracujemy na ogólnym przygotowaniem sprawnościowym. Już w dniu przyjazdu odbyły się pierwsze zajęcia ruchowe, które dały się we znaki wakacyjnym leniuszkom:). Drugi dzień obfitował w spacery po górkach otaczających Szklarską. Trzeciego dnia pokonywaliśmy swoje słabości w parku sportów ekstremalnych na Kruczych Skałach oraz udaliśmy się do wodospadu Kamieńczyk. Popołudniu pod okiem instruktorki Magdy wzieliśmy udział w zajęciach aerobiku. Piątek spędziliśmy za granicami Naszego państwa. Zwiedzając stolicę Czech smakowaliśmy pyszne tradelinki. W sobotę zdobyliśmy najważniejsze szczyty Gór Izerskich. Niedziela dniem turniejów unihoka i koszykówkę. W poniedziałek zdobyliśmy Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły i drugą co do wielkości górę Karkonoszy Wielki Szyszak. Wtorek przepracowaliśmy na wspólnych zabawach z piłkami, w aerobiku i podczas doskonalenia gibkości. W środę bez szans okazała numer jeden w Karoknoszach "Śnieżka". Czwartek to bardzo przyjemy spacer po skalnym mieście. W piątek cofneliśmy się o kilkaset lat. W muzem Żelazny Tygiel Waloński poczuliśmy się jak starożytni górnicy i poszukiwacze złota. Sobotę, przywiatliśmy na Łebskim Szczycie spędzając tam wschód słońca, popołudniu ostatnie treningi:).

PLANOWANY PRZYJAZD niedziela 21.08.2016 godz. 16.00 - 16.30 CSiR w Konstantynowie Łódzkim

Linki do zdjęć z obozu w rozszerzeniu
Historyczny sezon Piątki:)
Newsy

Zawsze świetnie pisze się o sukcesach, a ten sezon pobił dotychczasowe osiągnięcia UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Oto w pigułce sezon 2015.2016.

Pierwszy raz w historii Naszego klubu zawodnik konstantynowskiej Piątki wziął udział w imprezie seniorskiej na najwyższym poziomie sportowym. Największym sukcesem 2015/2016 był start Mileny Karpisz na Mistrzostwa Europy w Londynie na basenie 50m. Awans do największej europejskiej imprezy pływackiej okrasiła rekordem Polski na 800m dowolnym. W Londynie w rywalizacji z najlepszymi Europejkami w najdłuższych konkurencjach okazała się najlepsza spośród polskich reprezentantek Wywalczyła X-tą lokatę na 1500m dow oraz XVI-te m-ce na 800 dow. Rekord Polski na 50 grzb 16 latków pozwolił wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów Jakubowi Krasce. Na Węgrzech, gdzie rozgrywano MEJ, Kuba fantastycznie spisywał się w konkurencjach drużynowych. Reprezentując Polskę we wszystkich sztafetach 4x200 dow 4x100dow i 4x100 zm zdobył trzy medale. Najcenniejszy złoty wywalczył na 4x200 dow i dwukrotnie zdobył brąz na 4x100 dow i 4x100 zm. Warto wspomnieć, że nie było w historii polskiego pływania 16latka, który zdobywał medale Mistrzostw Europy.

Sukcesy krajowe, również nie odstają od lat poprzednich. Seniorskie złoto wywalczyła Milena w zimowych Mistrzostwach Polski na 800 dow, na których dołożyła brąz na 400 dow. Na letnich zajęła III m-ce na 800 dow. Już jako młodzieżowiec zdobyła dodatkowo trzy brązowe krążki na dystansach kraulowych 400, 800, 1500. Fantastycznie na letnich Mistrzostwach Polski Seniorów wystartował Jakub Kraska. Wspomniany rekord Polski na 50 grzb przyniósł mu awans do ME Juniorów i VIII m-ce w Polsce. W rocznikowych Mistrzostwach Polski Juniorów Kuba zdobył 6 medali 3-3-0. Dwa krążki wywalczył na zimowych 100 dow złoto i 400 dow srebro oraz cztery na letnich dwukrotnie złoty na 50 i 100 dow oraz dwukrotnie srebro na 200 i 400 dow. Wśród 16latków medal brązowy na ZMP wywalczyła w konkurencji 100 grzb Patrycja Romanowska.

Zanotowaliśmy wspaniały powrót do rywalizacji dwubojowej. Po półrocznych eliminacjach w czterech edycjach Pucharu Polski czworo zawodników UKS Piątki Konstantynów Łódzki zakwalifikowało się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Finał w Elblągu to dwudniowy popis Konstantynowian. Zdobyliśmy cztery medale 3-1-0. Indywidualne Mistrzostwo Polski zdobyli Ewa Pydyszewska wśród dziewcząt i Cyprian Cybulski wśród chłopców. WiceMistrzostwo Polski zdobyła Maria Patora. Skład drużyny dziewcząt oprócz Ewy i Marii uzupełniła Weronika Sterniczuk i zwyciężyły w rywalizacji sztafetowej. Medalowy dorobek juniorów młodszych uzupełniła Tatiana Dąbrowska zdobywając brąz w konkurencji 200 motylkowym.

Młodsi zawodnicy sprawili sporo niespodzianek w sezonie 2015/2016. Najprzyjemniejszą sprezentowali podopieczni trenera Roberta Bujnowicza z klasy IIIej. Jako najlepszy zespół w województwie zajęli XVII m-ce w klasyfikacji drużynowej w Polsce. Wygrali również klasyfikację drużynową łódzkiej Ligii klas III-ch. Do wyróżniających się zawodników zaliczyć należy Sulak Antoninę, Misztala Patryka, Rucińską Wiktorię, Podstawczyńską Weronikę. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z rocznika 2003. W Międzywojewódzkich zawodach młodzików 13letnich zespół UKS Piątki zajął II m-ce spośród ekip woj.łódzkiego, a na XLIV m-cu klasyfikowano rocznik 2003 w rywalizacji ogólnopolskiej. Indywidualnie fantastycznie spisała się Weronika Sterniczuk wygrywając 100m motylkowym. W dziesiątce dopłynęli: Adriana Rozberg VIII m-ce 100 dow, ponownie Wera X m-ce na 200 zm i 100 dow oraz sztafeta 4x50 dow X m-ce w składzie: Liwowska Maria, Ada Rozberg, Weronika Sterniczuk, Dawid Romanowski. Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się Bartosz Skóra XIV m-ce 200 klas i Dawid Romanowski XVI m-ce 100 dow. II m-ce w województwie łódzkim drużynowo wywalczyli zawodnicy klas II-ch. Do czołówki zawodników należą: Ber Julia, Kaczmarek Amelia, Nuszczyński Oskar, Figiel Filip, Gancarczyk Oliwia, Bujnowicz Klaudia, Stankiewicz Marcel. Najlepszym drużynowym osiągnięciem klasy Vej było zajęcie VI-tej lokaty w Mistrzostwach Łodzi. Wyróżniającymi zawodnikami byli Iskra Szymon i Rucińska Inga. W klasach IV-ch drużynowo w województwie uplasowaliśmy się na VIIej pozycji. Najwartościowszym zawodnikiem klas IV-ch był Stanisław Workert.

Mimo iż, zeszły sezon był rekordowym pod względem zdobytych medali Mistrzostw Polski ( 35 krążków), 2015/2016 był niewątpliwie historycznym wydarzeniem w dziejach UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Sukcesy międzynarodowe uhonorowały 20lecie istnienia konstantynowskiego klubu pływackiego. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom, rodzicom, sponsorom i pozostałym cichym bohaterom. To Nasze starania i działania mozolnie budują potęgę pływacką w Konstantynowie Łódzkim. Nie zmieniając myśli przewodniej „przez zabawę do sportu” trzymamy kciuki za kolejny sezon 2016/2017.

P.S. Sprawdżcie rekordy klubowe, w każdym roczniku cosik się zmieniło:)

Dziękujemy lokalnej prasie 43bis za kolejne bardzo szczegółowe sprwozdanie sukcesów Piątki i polecamy szerg artykułów, ukazujących się na łamach pisma W rozszerzeniu link

OBÓZ w Szklarskiej Porębie 2016
Uwaga!!!
Przypominam, że w związku z całodniową wycieczką do Pragi każdy uczestnik obozu w Szklarskiej Porębie musi posiadać aktualny dowód osobisty lub paszport!!! Bez wyżej wymienionego dokumentu nie będzie możliwy udział w wycieczce!!!

Obóz Szklarska Poręba
Zbiórka w dniu 9.08.2016r.(wtorek) o godzinie 7:00 na parkingu przed basenem CSiR w Konstantynowie Łódzkim ul. Kilińskiego 75a. 
Powrót w dniu 21.08.2016r. (niedziela) około godziny 17:00 na parking przed basenem.
Kierownik obozu Robert Bujnowicz tel. 601-295-206

Grupa Najstarsza zabiera skakanki oraz gumy rehabilitacyjne!!!!

NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA OBOZU w rozszerzeniu

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 19-21 lipca w Opolu odbywa się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu. Na tej imprezie PIĄTKĘ reprezentuje Mateusz Pinkosz.
Mateusza zobaczymy w startach na 50, 100 i 200m dowolnym oraz 50m motylkowym.
Trzymamy kciuki W rozszerzeniu WYNIKI

 

 

XXII Maraton Pływacki im.Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Zarząd Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej i OSiR w Rawie Mazowieckiej zapraszają XXII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Impreza odbędzie się 23 lipca(sobota) ,start o godzinie 13.

Zawodnicy będą rywalizowali w następujących kategoriach: w rozszerzeniu więcej informacji

Mistrzostwa Polski 16latków
Świeżo upieczony Mistrz Europy Juniorów Jakub Kraska ze sztafety 4x200 dowolnym wraz z koleżnką Patrycją Romanowską będą bronili barw UKS Piątka Konstantynów Łódzki na Mistrzostwach Polski Juniorów 16letnich. Na start w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiło się ponad 300 zawodników ze 105 klubów.
Trzymamy kciuki za Konstantynowian
W rzoszerzeniu wyniki

Jakub Kraska, jako złoty medalista na królewskim dystansie 100 m st. dow., został podczas ceremonii medalowej nazwany przez spikera zawodów królem pływania Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Medal wręczył mu prezes konstantynowskiej Piątki Robert Owczarek.

W Ostrowcu Świętokrzyskim w Mistrzostwach Polski Juniorów (16 lat) Jakub Kraska (UKS Piątka Konstantynów Łódzki) zdobył cztery medale! Na dystansach 50 i 100 m st. dow. był najlepszy, a dwa srebrne krążki zdobył na dystansach 200 i 400 m st. dow. Do tego dołożył jeszcze 7 miejsce na dystansie 1500 m st. dow.

Z dwójki tegoroczny absolwentów konstantynowskiego gimnazjum niemniej udane starty zaliczyła Patrycja Romanowska podczas Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Popularny "Roman" dwukrotnie walczyła w finałach o madal. Ostatecznie zająła IV m-ce na 100 grzb i VIII m-ce na 50 grzb.

Czas uzyskany przez Kubę na 100 m st. dow. (50.73) w klasyfikacji punktowej dał mu miejsce drugie wśród wszystkich pływaków MP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W klasyfikacji multi-medalistów zajął z czterema medalami miejsce 5.
Cztery krążki Jakuba Kraski (2-2-0) dały konstantynowskiej Piątce w klasyfikacji medalowej pozycję 8 wśród wszystkich klubów uczestniczących w zawodach na pływalni „Rawszczyzna”. 
Na zdj.: medaliści (100 m st. dow.) i Robert Owczarek, fot. Agnieszka Kraska
Bernard Cichosz