Obóz w Zakopanem
Obóz Zakopane 2018
Zbiórka w dniu 16.08.2018r. o godzinie 7:00 na parkingu przed basenem CSiR w Konstantynowie Łódzkim ul. Kilińskiego 75a.
Powrót 28.08.2018r. około godziny 17:00 na parking przed basenem.
Kierownik obozu Robert Bujnowicz tel. 601295206
W rozszerzeniu niezbędnik
Uczestnicy, którzy nie dostarczyli kart kwalifikacyjnych proszeni są o pilne ich dostarczenie do kierownika obozu
Mistrzostwa Europy seniorów w PŁywaniu
Newsy

MISTRZOSTWA EUROPY W PŁYWANIU - GLASGOW 03-12.08.2018

Już za JUTRO (piątek 3 sierpnia) rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Pływaniu. Nasz kraj będzie reprezentowało 30 zawodników. Wśród nich nasi wychowankowie, wielokrotni medaliści MP, MŚJ i MEJ, Justyna BurskaJakub Kraska. Justynę zobaczymy na wodach otwartych na 10km wraz z jej kolegą klubowym Krzysztof Pielowski, Kubę w sztafetach kraulowych oraz indywidualnie 100 dowolnym. Bezwzględu na rocznik zapraszamy przed ekrany do dopingu i zdobywania pierwszych doświadczeń poprzez obserwację Najlepszych pływaków Europy.

Już w czwartek rano zobaczymy Kubę w eliminacjach sztafety 4x100 dowolnym, Trzymamy kciuki za popołudnie :) Dzień później Kuba wystartuje indywidualnie w królewskim sprincie 100m dowolnym. Nie cierpliwie czekamy na składy pozostałych zespołów sztafetowych. Justyna wystartuje na 10km 9.08 ok 9.30 TRZYMAMY KCIUKI!!!

Program w rozszerzeniu

Sierpniowy Obóz w Zakopanem
Newsy
PILNA INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE NIE ODDAŁY KARTY KWALIFIKACYJNEJ
Uczestnicy obozu koniecznie muszą ODDAĆ do trenera Bujnowicza (tel. 601-295-206) karty kwalifikacyjne na obóz!!! Uczestnicy, którzy nie oddadzą karty nie wezmą udziału w obozie.
W rozszerzeniu KARTA DO POBRANIA
Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu
Jeszcze nie opadły emocje po sukcesach wielobojowych, a zawodnicy Piątki już są gotowi walczyć o najwyższe cele. Tym razem na celowniku są Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu 15 i 16latków rozgrywane w terminie 13-15.07.2018. Do startu w Ostrowcu Świętokrzyskim na MP 16latków zgłosiło się 361 zawodników z 115klubów. W Oswięcimiu będą rywalizować młodsi juniorzy w gronie 509 zgłoszonych z 135 klubów.  Trzymamy kciuki
W rozszerzeniu już dostępne są listy startowe
I dzień - pierwszy medal oraz 5 finałów
Zawodnik UKS Piątka Konstantynów Łódzki DAWID ROMANOWSKI wywalczył SREBRNY krążek w sprincie na 50m dowolnym. Bartosz Skóra uplasował się na IV m-cu w konkurencji 50m klasycznym, Adriana Roberg zająła X-tą lokatę na 50m dowolnym, Weronika Sterniczuk zajęła dwukrotnie XVI-te m-ce w konkurecji 100m motylkowym oraz 400m zmiennym. Wśró starszych najwyższe miejsce zajął Adrian Wencel XXIV-y na 400m Zmiennym
II dzień - drugi medal oraz 2 finały
Autorem kolejnego srebra dla Konstantynowa był BARTOSZ SKÓRA, który zajął II m-ce na 200 klasycznym. XV m-ce zdobyła multifinalistka Weronka Sterniczuk w konkurencji 200m zmiennym. Wśród starszych najwyższe miejsce zajęła Anna Banasiak XXI m-ce na 200 klasycznym
III dzień - ZŁOTY MEDAL SKÓRY i trzy finały
MISTRZEM POLSKI ZOSTAŁ BARTOSZ SKÓRA NA DYSTANSIE 100M KLASYCZNYM. V m-ce wywalczył Dawid Romanowski na 100m Dowolnym oraz XVI m-ce zdobyła Adriana Rozberg na 100m dowolnym. Wśród starszych ponownie najwyższe miejsce zająła Anna Banasiak XIV m-ce na 100 klasycznym
GRATULACJE!!!
Impreza sportowa została dofiansowane przez Starostwo Pabianickie
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
W weekend 6-8.07.2018 w Częstochowie odbędzie się Olimpiada Młodzieży w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Awans uzyskali wszyscy zawodnicy UKS Piątka biorący udział w cyklu grand Prix Polski. Konstantynowska Kadra składa się z czwórki zawodników startujących w trójboju: Ewa Pydyszewska, Rozberg Adriana, Cybulski Cyprian, Romanowski Dawid. W dwuboju reprezentować Nas będą Petera Patrycja, Rucińska Inga, Klimczak Julia, Iskra Szymon, Piechota Bartłomiej. W ostani dzień Olimpiady (niedziel) rozegrane zostaną sztafety, w któych wystartują, najwyżej sklasyfikowani w zawodach indywidualnych
Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
Link do wyników wkrótce
I dzień - pierwszy medal
Medal wywalczyła zawodniczka Piątki Konstantynów Łódzki, która przez cały sezon 2017/2018 prezentowała bardzo wysoką dyspozycję, Ewa Pydyszewska wywalczyła SREBRO w trójboju. W młodszej kategorii wiekowej, czyli w dwuboju, najwyższe miejsce zdobyła Inga Rucińska XI-te, Patrycja Petera XVII-te, Julia Klimczak XXI m-ce. Wśród chłopoców również bardzo wysoką lokatę zajął trójboista, V-te miejsce wywalczył Cyprian Cybulski, a Dawid Romanowski zajął XIV-tą lokatę. W dwuboju XVII-ty był Szymon Iskra, a XXI-y Bartłomiej Piechota
Gratulacje!!!
II dzień - ZŁOTA INGA, ZŁOTA EWA, ZŁOTY CYPRIAN
Drugi dzień to zmagania sztafet dwubojowych i trójbojowych, w których startują dwie osoby. W sztafetach wystąpią Ewa z Cypkiem w trójboju oraz w dwuboju Inga z Gosią (MKS Jedynka) Patrycja z Mają (MKS Jedynka), Szymon z Bartkiem
Po Pierwszych Konkurencjach czyli pływaniu i pływaniu i strzelaniu Łódzkie woj prowadzi!!!
FANTASTYCZNIE SPISALI SIĘ KONSTANTYNOWIANIE W SZTAFETACH. DLA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO ZDOBYLIŚMY DWA MEDALE ZŁOTE. W DWUBOJU WYGRAŁY DZIEWCZĘTA INGA RUCIŃSKA I MAŁGOSIA Z ŁODZI. W TRÓJBOJU BEZKONKURENCYJNI OKAZALI SIĘ EWA PYDYSZEWSKA I CYPRIAN CYBULSKI
SUKCESY KONSTANTYNOWSKICH ZAWODNIKÓW PRZYNIOSŁY TROFEA W KLASYFIKACJACH KOŃCOWYCH OLIMPIADY MŁODZIEŻY,PONIEWAŻ WSZYSCY REPREZENTACJI ZAJMOWALI MIEJSCA PUNKTUJĄCE. W RANKINGU KLUBOWYM ZDOBYLIŚMY III M-CE, NAJWYŻSZE W HISTORII STARTÓW KONSTANTYNOWIAN NA OOM. W KLASYFIKACJI WOJEWÓDZTW WYWALCZYLIŚMY II-ą POZYCJĘ!!!!!!! - RÓWNIEŻ NAJWYŻSZĄ W HISTORII OLIMPIADY MŁODZIEŻY
WYNIKI W RZOSZERZENIU
Mistrzostwa Polski 14latków
Newsy
W Olsztynie od 28.06 do 01.07 będą rozgrywane Mistrzostwa Polski 14latków. O tytuł ''Mistrza Polski" rywalizację będzie toczyć blisko 600 zgłoszonych ze 148 klubów. Dla zawodników z rocznika 2004 będą to pierwsze Mistrzostwa Polski w pływaniu w karierze sportowej. Trener Robert Żołądek delegował na zawody sześcioro podopiecznych: Klimczak Julię, Rucińską Ingę, Peterę Patrycję, Iskrę Szymona, Piechotę Bartłomieja oraz Lewandowskiego Kacpra
Trzymamy kciuki!!!
W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski w Pływaniu podopieczni trenera Roberta Żołądka zaprezentaowali się dobrze. W pierwszej imprezie tej rangii najlepiej poradził sobie Szymon Iskra, który dwukrotnie startował w finałach. Szymek zajął XIV-tą lokatę na 200 klasycznym oraz XVI-ą na 100 klasycznym. Najlepiej spośród dziewcząt spisała się Julia Klimczak plasując się na XXX-tym miejscu w konkurencji 200 klasycznym
GRATULAJCE!!!
Udział w Zawodach dofinasowany był przez Starostwo Pabianickie
W rozszerzeniu lista zgłoszonych oraz link do WYNIKÓW
Finał OMDO
Newsy
W czwartek 21.06.2018 odbędzie się finał cyklu zawodów pływackich Od Młodzika Do Olimpijczyka. O miejscu w fianle decydowała suma punktów wielobojowych uzyskanych w czterech z pięciu eliminacji. Na każdej z eliminacji startowało średnio od 800 do 1000 zgłoszonych. Przyjemnie Nam poinformować, że mimo olbrzymej konkurencji miejsca w finale wywalczyli sobie Julia Ber, Amelia Kaczmarek, Karina Łysakowska, Sulak Antonina, Patryk Misztal i Oskar Nuszczyński.
Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza
WYNIKI i Listy dostępne w rozszerzeniu

Wielki sukces Kariny i Julki
W Warszawie rozegrano finałową VI rundę zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka na pływanie 50m z udziałem 458 zawodników z 84 klubów z całej Polski, w której świetnie spisali się zawodnicy UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki. Podopieczni trenera Robert Bujnowicz uzyskali następujące wyniki:
🏆 Karina ŁYSAKOWSKA zwyciężyła w konkurencji 100m stylem dowolnym uzyskując najlepszy wynik w tym roku w Polsce w tej kategorii wiekowej oraz wywalczyła 3 m-ce na dystansie 50m stylem motylkowym.
🏆 Julia Ber wywalczyła srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym.
🏆Amelia Kaczmarek wywalczyła 4 m-ce na dystansie 100m stylem klasycznym
🏆Antonina Sulak wywalczyła 6m-ce na dystansie 100m stylem grzbietowym
🏆Patryk Misztal wywalczył 7 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym
🏆Oskar Nuszczyński zajął 9 miejsce w konkurencji 100 dowolnym

OBÓZ ZAKOPANE
Zebranie informacyjne dotyczące obozu w Zakopanem odbędzie się w CSiR w Konstantynowie Łódzkim ul. Kilińskiego 75a (basen) w czwartek 21 czerwca o godz 17:00.
Proszę o oddanie wypełnionych kart obozowych do p. Roberta Bujnowicza tel. 601-295-206. Te osoby, które nie odebrały jeszcze kart obozowych muszą je odebrać i oddać wypełnione. Proszę pamiętać o wpłatach na obóz do końca czerwca