Składki
Newsy
Szanowni członkowie UKS Piątka Konstantynów Łódzki w związku epidemią koronawirusa w miesiącu kwietniu oraz maju zawieszamy płatność składek.
Zajecia odwołane
Newsy

W dniach 12 – 25 marca 2020 r. CSiR będzie zamknięty.

Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie internetowej www.ukspiatka.pl lub facebooku

III runda Ligi Dzieci
Newsy
Spośród 217 zawodnik z 17 klubów, 17 reprezentantów UKS Piątki Konstantynów Łódzki zgłosiło udział do zawodów pływackich III rundy Ligi Dzieci. Impreza sportowa rozgrywana w Skierniewicach 05.03.2020 jest najtrudnieszą dla zawodników, z całorocznego cyklu. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu link do list i wyników
Początek sezonu wiosenno letniego, jest bardzo udany dla konstantynowskiej młodzieży, trudniącej się pływaniem. W każdej imprezie sportowej zawodnicy UKS Piątki zdobywają pozycje na podium. Nie inaczej było w Skierniewicach. Podopieczni trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka, Tomasza Kotusa zdobyli 7 medali (1-1-5). Mistrzyni Łodzi nie pozostawiła żadnych złudzeń dla konkurentek, Amelia Kaczmarek pewnie zwyciężyła w konkurecji 100 motylkiem. Srebrny krążek wywalczyła sztafeta 4x50 zmiennym z rocznika 2008 w składzie: Wawrzyniak Natalia, Naji Kamila, Głogowska Natalia, Borowska Wiktoria. Brązowe medale zdobyli: Natali Głogowska w Konkurecji 100 mot, Ber Julia na 400 dow w kat 13latek, Figiel Filip na 400dow, Kuchcińska Matylda na 400dow w kat 11latek oraz Sztafeta 6x50 klasycznym w składzie: Kaczmarek Amelia, Ber Julia, Głogowska Natalia, Naji Kamila, Kuchcińska Matylda, Wawrzyniak Amelia.
GRATULACJE!!!
Miting pływacki w Kielcach
W najbliższy weekend 29.02-01.03.2020 odbędzie się ogólnopolski miting pływacki w Kielcach. Do startu zgłosiło się blisko 250 uczestników z 18 klubów w 4 kategoriach wiekowych z roczników 2011-2008. Dla najmłodszych 9 i 10 latków jest to pierwszy ogólnopolski miting poza granicami naszego województwa. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Żołądka, Przemysława Fisiaka, Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu link do List startowych WYNIKÓW
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy konstantynowskiej Piątki. W mitingu pływackim w Kilecach o Puchar Prezydenta Bagdana Wenty zdobyliśmy 26 medali (2-10-14). W klasyfikacji klubowej zajęliśmy IV miejsce, w medalowej IX-tą pozycję. Na podium stanęli:
W Pierwszym dzieniu 11 razy
I m-ce Maks Stasiak 50m stylem motylkowym
II m-ce Ala Adamczewska 100m stylem grzbietowym
II m-ce Matylda Kuchcińska 200m stylem klasycznym
II m-ce Kamila Naji 200m stylem klasycznym
II m-ce Natalia Głogowska 50m stylem motylkowym
II m-ce Maja Grabowska 200m stylem dowolnym
II m-cesztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennymn Natalia Głogowska, Natalia Wawrzyniak, Amelia Wawrzyniak, Kamila Naji
III m-ceMaks Stasiak 50m stylem dowolnym
III m-ce Natalia Głogowska 100m stylem grzbietowym
III m-ce Natalia Głogowska 100m stylem zmiennym
III m-ce Natalia Wawrzyniak 200m stylem dowolnym
W drugim dniu 15 razy
I m-ce Natalia Głogowska 100m stylem motylkowym
II m-ce Nikodem Nowak 50m stylem grzbietowym
II m-ce Dagmara Przyrowska 50m stylem grzbietowym
II m-ce Kamila Naji 100m stylem klasycznym
II m-ce Bartłomiej Dudziński 100m stylem dowolnym
III m-ce Maks Stasiak 50m stylem grzbietowym
III m-ce Ala Adamczewska 50m stylem grzbietowym
III m-ce Maria Peiko 50m stylem grzbietowym
III m-ce Matylda Kuchcińska 100m stylem klasycznym
III m-ce Natalia Wawrzyniak 100m stylem dowolnym
III m-ce Maks Stasiak 100m stylem dowolnym
III m-ce Kamila Naji 50m stylem klasycznym
III m-ce Nikodem Nowak 50m stylem klasycznym
III m-ce Natalia Głogowska 200m stylem zmiennym
III m-ce sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym w składzie: Natalia Głogowska, Natalia Wawrzyniak, Amelia Wawrzyniak, Natalia Klekowska
Gratulujemy
Piątka w Kadrze województwa

UKS PIĄTKA w Kadrze Województwa Młodzika w pływaniu!!!

Zawodnicy UKS PIĄTKA, wychowankowie trenera Roberta Bujnowicza zostali powołani do Kadry Województwa Młodzika a są to:
Julia Ber
Amelia Kaczmarek
Filip Figiel
Oskar Nuszczyński
Gratulacje dla zawodników i trenera Roberta Bujnowicza

33 medale w Zimowych Mistrzostwach Woj Łódzkiego
NewsyW weekend 22-23.02.2020 odbędą się Zimowe Mistrzostwa woj. łódzkiego. Udział zgłosiło ponad 350 zawodników z blisko 30 klubów, nie tylko z wojewdztwa łódzkiego. Mistrzostwa mają formułę otwartą, dlatego gościmy na naszej arenie kluby z innych województw. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku kategoriach wiekowych od 12 rż do kategorii OPEN. 
Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu link do WYNIKÓW
UKS Piątka wywalczyła 33 medale (8-12-13) w Mistrzsotwach woj. łódzkiego w pływaniu. W klasyfikacji medalowej uplasowaliśmy się na VI-tej pozycji, w klasyfikacji postępów zajęliśmy 4 m-ce. Medale zdobywali:
Złote medale zdobyli:
Amelia Kaczmarek 50m stylem dowolnym
Antonina Sulak 50m stylem grzbietowym
Julia Ber 200m stylem dowolnym
Karina Łysakowska 50m stylem motylkowy
Julia Ber 100m stylem dowolnym
Karina Łysakowska 100m stylem dowolnym
Antonina Sulak 100m stylem grzbietowym
Julia Ber 200m stylem zmiennym
Srebrne medale zdobyli:
Antonina Sulak 400m stylem zmiennym
Karina Łysakowska 50m stylem dowolnym
Szymon Iskra 200m stylem klasycznym
Natalia Głogowska 100m stylem motylkowym
Amelia Kaczmarek 100m stylem motylkowym
Karina Łysakowska 100m stylem motylkowym
Filip Figiel 200m stylem dowolnym
Wiktoria Rucińska 100m stylem klasycznym
Antonina Sulak 200m stylem grzbietowym
Wiki Rucińska 50m stylem klasycznym
Amelia Kaczmarek 200m stylem zmiennym
Antonina Sulak 200m stylem zmiennym
Brązowe medale zdobyli:
Ada Rozberg 50m stylem dowolnym
Wiktoria Rucińska 200m stylem klasycznym
Oskar Nuszczyński 50m stylem grzbietowym
Oskar Stankiewicz 50m stylem grzbietowym
Natalia Głogowska 50m stylem motylkowym
Amelia Kaczmarek 50m stylem motylkowym
Natalia Głogowska 200m stylem grzbietowym
Wiktoria Rucińska 200m stylem grzbietowym
Oskar Nuszczyński 200m stylem grzbietowym
Karina Łysakowska 50m stylem motylkowym OPEN
Natalia Głogowska 100m stylemdowolnym
Patryk Misztal 50m stylem klasycznym
Natalia Wawrzyniak 200m stylem zmiennym
Ponadto Miejsca w czołowej szóstce zajmowali:
Natalia Wawrzyniak, Hania Ciszyk, Karina Łysakowska, Oskar Nuszczyński, Julia Ber, Patryk Misztal, Amelia Kaczmarek, Wiktoria Rucińska, Karol Kryszczuk, Julia Klimczak, Dawid Romanowski, Szymon Iskra,
GALA SPORTU - BARTOSZ SKÓRA WŚRÓD NAGRODZONYCH!

"Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego) areną wielkiego sportu. Ponad stu młodych sportowców z województwa łódzkiego i ich trenerzy wzięli udział w Gali Sportu Młodzieżowego, podczas której nagrodzeni zostali mistrzowie Polski z ubiegłego roku w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich (...) Bartek Skóra z Piątki Konstantynów Łódzki. Złotym medalistom mistrzostw Polski, ich trenerom i reprezentantom klubów, które najlepiej szkolą młodzież gratulowali w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera wicemarszałkowie: Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba.

Na galę zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – Mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2019 r. W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 86 zawodniczek i zawodników oraz 16 trenerów multimedalistów, a także 4 drużyny i 6 trenerów tych drużyn. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele 10 klubów z województwa łódzkiego, które to kluby uzyskały wysoki wynik punktowy w klasyfikacji klubowej tzw. Systemu Sportu Młodzieżowego.

Galę we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza 32 Wojewódzkie Związki Sportowe i kluby sportowe, które nie posiadają wojewódzkiego związku, a sporty z danego klubu objęte są systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży (jest ich 13, to m.in. baseball, gimnastyka artystyczna, hokej itp.).

- Nie mam wątpliwości, że wśród nagrodzonych na dzisiejszej Gali są przyszli mistrzowie świata, Europy, może i mistrzowie olimpijscy. To, że nagradzaliśmy zawodników tak wielu klubów z całego regionu, to znak, że sport młodzieżowy w regionie jest harmonijnie wspierany – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba."

Gratulacje!!!

13 lutego br. Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski podpisał z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Konstantynów Łódzki, umowy dotyczące realizacji zadań z zakresu sportu na terenie gminy Konstantynów Łódzki w roku 2020. Wierzymy, że wsparcie Urzędu Miasta Konstantynów Łódzki, będzie przynosić sukcesy na miarę w.w. Bartosza Skóry oraz Jakuba Kraski, Justyny Burskiej, Mileny Karpisz, Ewy Pydyszewskiej, Tatiany Dąbrowskiej, Cypriana Cybulskiego i wielu innych. Dziękujemy za wsparcie sportu pływackiego i pięciobojowego.

Z ostatniej chwili!!!

Polski Związek Pływacki powołał kadrę narodową juniorów, w której znalazło się troje Konstantynowian. Gratulacje należą się Bartoszowi Skórze, Dawidowi Romanowskiemu oraz Karinie Łysakowskiej. Życzymy awansu do ścisłej reprezentacji na międzynarodowe zawody pływackie. W bieżącym roku celem będą Mistrzostwa Europy juniorów oraz wielomecze pływackie. Życzymy sukcesów!!!

W rozszerzeniu link do listy powołanych