MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2017
Za nami pierwsze emocje związane ze startami Biało-czerwonych na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji, które odbywają się w dniach 25.06-03.07. W Izraelu fantastycznie prezentuje się Jakub Kraska. W pierwszym dniu wraz z kolegami wywalczył złoty Medal w sztafecie 4x100 dow. Uzyskali niewiarygodny wynik. Zabrakło im niespełna 0.16 setnych sekundy do REKRDU ŚWIATA
Trzymamy Kciuki!!!!
II dzień - drugi medal Jakuba
Kuba w sztafecie mieszanej 4x100 dowolnym (płyną 2 dziewczyny i 2 chłopców) wywalczył brązowy medal. Bardzo dobrze zaprezentował się w półfinale konkurencji 100 dow, w której zdobył kwalifikację do finału z trzecim czasem. Brawo kuba

III dzień - MAMY PIERWSZY INDYWIDUALNY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW. Jakub Kraska Z BRĄZEM NA 100 DOWOLNYM.

I oczywiście Kuba pobił drugi raz na mistrzostwach swój własny rekord Polski 17lat, który do wczoraj wynosił 49:46, a od kilku minut 49:35!! Jakby tego było mało ten czas zapewnił Kubie również rekord Polski 18lat!!!

IV dzień - Jakub Kraska wywalczył finał w konkurencji 200 dowolnym. Popołudniu zdobył IV m-ce w sztafecie 4x200m dowolnym. Gratulacje!!!

V dzień - Jakyb Kraska z czwartym medalem Mistrzostw Europy
Zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki wywalczył czwarty medal. Brąz zdobył wraz z kolegami w sztafecie 4x100zm, w której Jakub płynął 100m motylkowym. W finale 200m dowolnym Kuba wywalczył VIII-ą lokatę
Trzymamy kciuki!!!
W rozszerzeniu transmisja i wyniki na żywo
Najbliższy długi weekend 15-18.06
NewsyWeekend 15-18 czerwiec zamyka zmagania ogólnopolskie i wojwódzkie w sezonie 2016/2017 dla zawodników szkół podstawowych.
Przed najważniejszym sprawdzianem staną 13letni konstantynowiacy. W Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni trenera Roberta Żołądka będą rywalizowali w stawce 300zawodników z 41 klubów w Drużynowych Mistrzostwach Województw.
Podopieczni trenera Roberta Bujnowicza z rocznika 2006 rozpoczynają swoją karierę w dwuboju Nowoczesnym na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Częstochowie.
Do Andrychowa delegowana została grupa 16 zawodników. Dla podopiecznych trenera Tomasza Kotusa będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzotwami Polski juniorów.
W Mławie na Mistrzostwach Dzieci w pływaniu również mamy Naszą reprezetantkę.
Trzymajmy kciuki !!!!
W rozszerzeniu linki do zawodów

Z OSTANIEJ CHWILI
Polecamy relację na fejsie z RODZINNY RAJD ROWEROWY oraz ZAWODY NA WODACH OTWARTYCH BEKO PRALKA CHALLENGE
Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat - II runda
W II rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12letnich wystartowało 12 klubów wojewódzkich. Wśród blisko 60 zgłoszonych czwro śmiałków reprezentowało UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Srebrny krążek wywalczył Franciszek Jarczewski na 200zm. W czołowej szóstce spośród podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza znaleźli sie: trzykrotnie Franciszek Jarczewski IV m-ce 100 grzb, V m-ce 400dow, VI m-ce 100 mot oraz Stanisław Workert VI m-ce 200 grzb
Gratulacje !!! dla podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza
W rozszerzeniu wyniki
ZWYCIĘSTWO NA STARCIE SEZONU OPEN WATER SWIMMING!

BRAWO KAROLINA!!!

W dniu dzisiejszym w Przystań Ostrów Warcki rozpoczął się sezon Open Water Swimming ( drugie zawody rozpoczynające sezon OWS odbywały się w Iławie). W Maratonie Pływackim Przeprawa przez Jeziorsko na starcie stanęło prawie 60 zawodników na dystansach 2 i 4km. W jak zawsze świetnie zorganizowanych zawodach przez Rajsport Active zwycięstwo odniosła Karo Owczarek. Karolina była też najmłodszą uczestniczką maratonu.
Gratulacje!

Finał OMDO
WIELKI FINAŁ OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA W WARSZAWIE !!!
Bardzo udany finał OMDO dla zawodników UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki :) Wychowankowie trenera Robert Bujnowicz rywalizując z 531 zawodnikami z 91 klubów w kraju w finale największej imprezy pływackiej w Polsce wywalczyli 5 medali (2s, 3b).
Srebrne medale wywalczyli po zaciętej walce w finale: Wiktoria Rucińska na 100m stylem klasycznym i Oskar Nuszczyński na 50m stylem dowolnym.
Brązowe medale zdobyli: Karina Łysakowska na dystansie 100m stylem dowolnym, Oskar Nuszczyński na 50m stylem motylkowym i Patryk Misztal na dystansie 100m stylem klasycznym.
4 miejsce wywalczyła Karina Łysakowska na 50m stylem motylkowym.
5 miejsce w finale wywalczyła Antonina Sulak na dystansie 100m stylem grzbietowym.
7 miejsce wywalczył Przemek Pawlak na dystansie 100m stylem klasycznym.
Ponad to Karina Łysakowska w punktacji FINA po 5 rundach wywalczyła 2 miejsce a Antonina Sulak 5 miejsce wśród zawodniczek z rocznika 2006 i otrzymały puchary i dyplomy z rąk Ministra Sportu :) :) :)
Wielkie gratulacje :) :) :)
W rozszerzeniu WYNIKI
EWKA NA PODIUM!!!
To nie jedyne dobre wieści jakie napłynęły ze stolicy. W Warszawie odbyła się V-ta edycja Pucharu Polski w dwuboju i tróboju nowoczesnym. Nasza reprezentka Ewa Pydyszewska, która w pierwszym dniu zajmujmowała VI-tą lokatę, po fantastycznym biegu wskoczyła na podium. Uplasowała się najniższym jego stopniu. Gratulacje!!! Ostatnia edycja Grand Prix Warszawa kończy sezon zasadniczy, w którym walczy się o awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zawodnicy z Konstantynowa Łódzkiego w 100% uzyskali awans na najważnieszą imprezę sportową sezonu 2017. Olimpiada odbędzie się w Warszawie 14-16.07 a Naszymi reprezentantami będą: Ewa Pydyszewska, Adriana Rozberg, Sterniczuk Weronika, Rucińska Inga, Liwowska Maria, Romanowski Dawid, Iskra Szymon
Gratulacje!!! Wyniki w rozszerzeniu
Powitanie Lata
W sobotę 10.06.2017 na basenie CSiR w Konstantynowie Łódzkim odbyły się zawody "Powitanie Lata". Zawody miały charakter rodzinno - pokazowy. Udział brało 39 zawodników, którzy zmagali się na dystansach 25m grzbietem i 25m dowolnym. Wyścigii odbywały się w 6 kategoriach wiekowych. Na deser do rywalizacji przystąpili rodzice. Zarówno mamy jak i tatusiowie pokazali hart ducha na dystasie jednej długości. Kulminacyjnym mometem był start 22 sztafet rodzinnych (2x25m), co jest absolutnym rekordem ilości startujących zespołów rodzinnych w Konstantynowie Łódzkim. Gratulacje dla wszystkich uczestników za rywalizację Fair Play, a przede wszystkim niemal 100% uśmiechów
Dziękujemy p.Dyr. Krystynie Oparze, gospodarzowi imprezy sportowej oraz wolontariuszom zawodnikom i trenerem UKS Piątka za przeprowadzenie zawodów
Zachęcamy do podsyłania zdjęć z zawodów na Facebooku - Z góry dzięki!!!
Starty juniorów młodszych
NewsyOkres startowy rozpoczynają juniorzy z Konstantynowa Łódzkiego. Zawodnicy UKS Piątki z rocznika 2002 i 2003 startują w Otwartych Mistrzostwach Warszawy 02-03.2017. Formę sprawdzą w gronie blisko 700 zawodników z blisko 60 klubów na basenie Warszawianki. Anna Banasiak będzie reprezentowała Piątkę w Poznaniu w 3 Mitingu pływackim im.Macieja Frankiewicza. Najtrudniejsze zadanie w najbliższy weekend czeka Ewę Pydyszewską. 03 czerwca Zawodniczka Piątki Konstantynów Łódzki będzie rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju
Trzymamy Kciuki!!!
W rozszerzeniu linki do wyników z zawodów
Bardzo wysokie V m-ce w Mistrzostwach Polski wywalczyła Ewa Pydyszewska. Zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki osiągnęła najwyższą lokatę w karierze startów tróbojowych.
Równie udany start zaliczyli pozostali koledzy Ewy. W Otwartych Mistrzostwach Warszawy zawodnicy UKS Piątki Konstantynów Łódzki zdobyli 6 medali 2-3-1. Multimedalistą został Bartosz Skóra, który zwyciężył na 100 i 200klasycznym oraz dołożył srebro na 50 popularną żabką. Po srebrnym medalu wywalczyli Adriana Rozberg na 50 dow i Dawid Romanowski na 200 dow. III m-ce zajęła Weronika Sterniczuk w konkurencji 100 mot. Anna Banasiak w Poznaniu zajęła IV m-ce na 200zm i VI m-ce na 100 klas
Miłe informacje napłynęły z Torunia, gdzie dwukrotnie III m-ce wywalczyła Kamila Naji na 25m dow i 25 mot. Gratulacje dla podopiecznej trener Dominiki Gontarek